Bali - wakacje już od 500 zł

Na wakacje: Bali

Przewodnik turystyczny: Bali

Częściowe zachmurzenie
28°C
Opady:
brak
Zachmurzenie:
49%
Ciśnienie:
1010 hPa
Wiatr:
10 km/h258°
Bali to wyspa należąca do Indonezji, która kusi turystów ciepłym klimatem, niesamowitą dziewiczą przyrodą, życzliwymi mieszkańcami i kulturą, która może zafascynować.

Występuje tutaj wiele czynnym wulkanów, z których najwyższy to Gunung Agung mający aż 3142 metrów wysokości. Piaszczyste wybrzeża, ciepłe morskie fale i rajskie krajobrazy - na Bali można prawdziwie się zrelaksować.

Regiony

Najpopularniejsze regiony na wyspie to Kuta, Sanur Beach oraz Denpasar. Kuta była jednym z pierwszych miasteczek, na którym zaczęła rozwijać się turystyka i obecnie odwiedza ją najwięcej osób. Zachęcają do tego piaszczyste plaże, tak jak i do zwiedzania Sanur Beach, które dodatkowo kusi niesamowitymi wschodami słońca i wędrówkami wśród zieleni. Warto także odwiedzić największe miasto na Bali czyli Denpasar, region pełen niespodzianek.

Ośrodki i atrakcje

Będąc na Bali niewątpliwie trzeba zwiedzić stolicę czyli Denpasar, bowiem ukrywa ona w sobie takie atrakcje jak Świątynia Wodna czy Muzeum Bali. Wspaniałe zabytki można także zobaczyć w Ubud. Na turystów czekają tutaj liczne muzea, jak np. Muzeum Puri Lukisan czy Muzeum Neka. Największą świątynią na wyspie jest Pura Besakih, która znajduje się u podnóży wulkanu Gunung Agung.

Położenie

Geografia i przyroda:
Krajobraz wyspy tworzą piękne plaże pełne słońca oraz lasy tropikalne. Najwyższy szczyt to wulkan Agung, który sięga 3142 metrów n.p.m., a ogrom gatunków zwierząt oraz roślin wprawia w zadziwienie.

Wyspę otaczają rafy koralowe, które różnią się w zależności od miejsca występowania.
Bali leży w strefie klimatu równikowego-wilgotnego, który jest także wyjątkowo łagodny. Średnia temperatura roczna wynosi tu 25 - 27 stopni Celsjusza.

Historia

Najważniejsze zabytki na wyspie to Pałac Jero Kuta, Pałac Satria oraz Pałac Pemecutan w Denpasar. W mieście tym warto także zwiedzić najstarszą tutejszą budowlę, czyli Świątynię Maospahit oraz pomnik o czterech twarzach, czyli Patung Catur. W górach czekają również takie perełki jak Pura Batukau, Pura Besakih oraz Pura Sampan.

Sport i rekreacja

Bali posiada wspaniałe rafy koralowe, które aż zachęcają do nurkowania. Warto tutaj także spróbować raftingu, surfowania czy kanionigu, czyli spływu górskimi rzekami i potokami. Czeka tutaj także świetnie przygotowana trasa trekkingowa dla miłośników wędrówek.

Warto wiedzieć

Informacje praktyczne:
Różnica czasu na Bali wynosi plus 8 godzin (nie ma rozgraniczenia na czas letni i zimowy), a językiem urzędowym jest „bahasa indonesia”, choć można się bez problemu porozumieć z mieszkańcami znając angielski. Wiza wydawana jest po przylocie na większości lotnisk międzynarodowych - ważność paszportu w momencie przekroczenia granicy musi wynosić minimum 6 miesięcy.

Bali - prognoza pogody

  • Częściowe zachmurzenie
    29°C
    opady:
    1.6 mm
    zachmurzenie:
    49%
    wilgotność:
    75%
    widoczność:
    18 km
    ciśnienie:
    1010hPa
    wiatr:
    273°   9 km/h
    wsch. słońca:
    05:49
    zach. słońca:
    18:20
  • Częściowe zachmurzenie
    min.19°C max.29°C
    opady:
    0.2 mm
    wiatr:
    224°   11 km/h
    wsch. słońca:
    05:49
    zach. słońca:
    18:20
  • Częściowe zachmurzenie
    min.29°C max.30°C
    opady:
    brak
    wiatr:
    135°   10 km/h
    wsch. słońca:
    05:49
    zach. słońca:
    18:21
  • Częściowe zachmurzenie
    min.28°C max.30°C
    opady:
    0.8 mm
    wiatr:
    108°   13 km/h
    wsch. słońca:
    05:49
    zach. słońca:
    18:21
  • Częściowe zachmurzenie
    min.28°C max.30°C
    opady:
    0.1 mm
    wiatr:
    108°   10 km/h
    wsch. słońca:
    05:49
    zach. słońca:
    18:22

Bali - klimat w Bali